look at this website relojes de imitacion have a peek at this site repliki zegarków advice richard mille replica important link patek philippe replica.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Sala bankietowa, regionalne potrawy

Wiata grilowa, miejsce na ognisko

Bezpłatny, szybki Internet

Istebna / Koniaków / Jaworzynka

Gmina Istebna położona jest w południowej części województwa śląskiego. Często jest ona nazywana Trójwsią Beskidzką, bowiem w jej skład wchodzą trzy malownicze wioski rozłożone na stokach Beskidu Śląskiego: Istebna, Jaworzynka i Koniaków. Jest to obszar pogranicza, sąsiadujący z Czechami i Słowacją. Trójwieś znana jest z kultywowania tradycyjnego rękodzieła – koronki, rzeźby, haftu, snycerki, zwiedzić można tu wiele galerii, pracowni oraz wystaw.

Atrakcje Trójwsi:

Lp.
NAZWA
ODLEGŁOŚĆ
OPIS
WIĘCEJ...
 1. "Kurlawa" Chata Kawuloków  18km Chata Jana Kawuloka to zabytkowa izba regionalna powstała w 1863 roku. Należała kiedyś do Jana Kawuloka, wybitnego propagatora kultury regionalnej, twórcy instrumentów ludowych i gawędziarza z Istebnej.  Strona WWW
2. 

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki

 17km  Izba Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej – prywatne muzeum poświęcone wybitnemu polskiemu himalaiście Jerzemu Kukuczce. Obecnie prowadzone jest przez jego żonę, Cecylię. Strona WWW 
3.  Kolyba na Szańcach 22km   Centrum Pasterskie w Koniakowie, Bacówka, Gazdówka, Wystawa Pasterska, Sklep Góralski Strona WWW
4.  Muzeum na Grapie 19km   Muzeum regionalne „Na Grapie” w Jaworzynce zostało otwarte w dniu 19 czerwca 1993 roku z inicjatywy wielkiego miłośnika cieszyńskiej ziemi, poety i pisarza Jerzego Ruckiego.

Rucki pisał wiersze oraz opowieści związane z Jaworzynką, posługując się archaiczną gwarą zakątka istebniańskiego. Śladem pozostawionym po sobie  stały się tomiki wierszy, zbiory wspomnień a przede wszystkim zorganizowane przez niego muzeum, pokazujące skrawek dawnego życia miejscowych górali.

Strona WWW 
5.  Muzeum Koronki w Koniakowie 22km 

 Muzeum powstało w 1962 roku, a zobaczyć w nim można wiele ciekawych koronek i “uheklowanych” arcydzieł, znanych na całym świecie.

Muzeum koronki
czynne po uzgodnieniu telefonicznym.

Tel.: 33 855 64 23 

Sam możesz podpatrzyć oraz poznać tajniki sztuki koronczarskiej i to od samych mistrzyń tego rękodzieła.
-> -> ->
 Panie które chętnie nauczą podstaw heklowania koronek oraz u których można zamówić sobie poszczególne wzory oraz wyroby koronczarskie to m.in.:
Krystyna Kajzar – 695 629 41; www.kajzar.pl; 
Beata Legierska: Istebna, tel. +48 606 557 292;
Dorota Juroszek: Koniaków, tel. 609 588 788, www.pikotek.pl; 
Krystyna Gazur: Istebna, tel. +48 33 855 64 48;
Zuzanna Gwarek - 33-855 64 23.

 

© 2019 Apartamentywisla.eu. CMS Pro3W, wykonanie: Pro3W