look at this website relojes de imitacion have a peek at this site repliki zegarków advice richard mille replica important link patek philippe replica.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Sala bankietowa, regionalne potrawy

Wiata grilowa, miejsce na ognisko

Bezpłatny, szybki Internet

Wisła

Wisła to malownicze miasto w Beskidzie Śląskim, leżące u źródeł rzeki Wisły. Piękne widoki, spokojna okolica, a przede wszystkim bliskość natury sprawiają, że w Wiśle możesz naprawdę odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Ze względu na malownicze położenie Wisła nazywana jest często "Perłą Beskidów" i od lat cieszy się popularnością jako miejscowość wypoczynkowo – rekreacyjna.

Atrakcje w Wiśle:

Lp.
NAZWA
ODLEGŁOŚĆ
OPIS
WIĘCEJ...
1. Izba spadochroniarza 850m  Muzeum prezentuje gromadzone od 1978 r. zbiory jego twórcy Piotra Wybrańca. Można w nim zobaczyć historię polskiego spadochroniarstwa od czasów II RP aż po współczesne polskie jednostki spadochronowe, specjalne i rozpoznawcze. Strona WWW
2. Pałacyk Myśliwski Habsburgów 1,5km Wybudowany został na polanie Przysłop (Barania Góra) w latach 1897-1898 na polecenie arcyksięcia Fryderyka Habsburga, który był zapalonym myśliwym. nie jest przeznaczony do zwiedzania, ale warto obejrzeć go z zewnątrz.  Obecnie mieści się w nim Oddział PTTK "Wisła" oraz Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego.
3. Muzeum narciarstwa 2km Muzeum mieści się w DW Ziemowit, niedaleko dworca PKP. Znajdziemy tam eksponaty mające nawet 100 lat. Wystawa jest darmowa i ogólnodostępna. Wcześniej warto skontaktować się z recepcją.
4. Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego 2km Muzeum Beskidzkie mieści się w budynku dawnej karczmy z 1794 r. usytuowanej w centrum miasta. Ekspozycja stała prezentuje kulturę materialną górali Beskidu Śląskiego związaną z różnymi dziedzinami życia. W osobnej sali znajdziemy strój góralski. Oprócz tego muzeum posiada wiele przykładów twórczości ludowej, cenne zbiory sztuki z licznymi przykładami malarstwa i grafiki.  Strona WWW
5. Aleja Gwiazd Sportu 2km   Aleja Gwiazd Sportu została utworzona dla upamiętnienia otwarcia skoczni im. Adama Małysza w Malince. Aleję tworzą pamiątkowe tablice wykonane z brązu. Otwarcie Alei Gwiazd Sportu nastąpiło we wrześniu 2008 roku.

 Główny deptak przy wiślańskim rynku
(Pl. Hoffa)

6. Amfiteatr im. Stanisława Hadyny 2km W tym miejscu odbywa się wiele występów, pokazów i plenerowych imprez min. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Amfiteatr mieści około 2500 widzów. Na widowni amfiteatru znajduje się pomnik patrona obiektu - Stanisława Hadyny.  
7. Park Linowy Przygoda 2km Przygoda Park to centrum ekstremalnych rozrywek, położone w samym sercu Wisły.  Strona WWW
8.  Park Kopczyńskiego 2km

W Parku znajduje się Aleja Podań i Legend, można tu także podziwiać 10 miniatur znaczących budowli znajdujących się w miastach nad brzegami królowej polskich rzek. Miniatury zabytków wykonane są z kolorowej, szklanej mozaiki.

 
9. Całoroczne koleje linowe od 2km do 10km Skolnity, Soszów, Cieńków, Nowa Osada, Stożek  Strona WWW
10. Pomnik Źródeł Wisły 2,5km Wzorowany na pierwowzorze Pomnik Źródeł Wisły został odsłonięty 13 czerwca 2014 roku. Po rewitalizacji parku Kopczyńskiego nowy posąg stanął w miejscu "Ślązaczki".   
11. Galeria trofeów Adama Małysza 3km Galerię można zwiedzać: Poza sezonem – od wtorku do soboty w godzinach 10-17 oraz w niedzielę w godzinach 10-15. W trakcie sezonu (ferie, wakacje i Święta) – od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-17.  Strona WWW
12. Wiadukt kolejowy w Łabajowie 6km To jeden z nielicznych tak wysokich wiaduktów w tej części Beskidów. Pierwotnie planowano, że linia kolejowa będzie znacznie dłuższa. Pociągi miały jechać dalej tunelem pod Przełęczą Kubalonka aż do Istebnej lub nawet Zwardonia. Wybuch II wojny światowej pokrzyżował plany kolejarzy. Do dziś linia jest czynna i kursują na niej pociągi jadące do stacji Wisła Głębce.  Warto przespacerować się pod nim lub przejechać pociągiem wzdłuż linii kolejowej, która kończy się zaledwie kilkaset metrów dalej.  
13. Wodospad na Wisełce 6,5km Wodospad został zbudowany w latach 50-tych, ma 8 metrów wysokości. Poniżej widoczne są tzw. przepławki, czyli system małych progów wodnych umożliwiających wędrówkę rybom wzdłuż i w dół rzeki.   Po drugiej stronie wodospadu znajduje się zabytkowa karczma Drewutnia (pochodząca z 1933 roku) oraz skansen wiślańskiej wsi. 
14. Skocznia Narciarska im. Adama Małysza 7km Skocznia Narciarska w Wiśle Malince powstała w 1933 roku na terenach Lasów Państwowych. Na fali sukcesów Adama Małysza zdecydowano się na gruntowną zmianę obiektu. Ostatecznie skocznię oddano do użytku 27 września 2008 r. i nadano jej imię Adama Małysza. 

Strona WWW

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00 

15. Zapora na Jeziorze Czerniańskim 9km Kiedyś w miejscu o którym mowa było niewielkie jeziorko, przez które przepływała rzeka, ale po wyjątkowo silnych powodziach na początku lat ’70 minionego stulecia postanowiono zbudować duży zbiornik retencyjny. Oprócz retencji wody na wypadek powodzi stanowi także źródło wody pitnej dla mieszkańców. Nazwa Jezioro Czerniańskie pochodzi od dzielnicy Wisły, gdzie się znajduje.    
16. Zamek Prezydenta RP 10km Rezydencja Prezydenta RP Zamek w Wiśle - Czarnym na stoku Zadniego Gronia powstała w okresie XX-lecia międzywojennego. Zamek Górny, czyli właściwa rezydencja, pełni funkcje reprezentacyjne i wypoczynkowe dla prezydenta RP. Pod nieobecność głowy państwa obiekt można zwiedzać.   Strona WWW 
17. Kaskady Rodła (Barania Góra) 13km Zespół ok. 25 naturalnych wodospadów i progów rzecznych na Białej Wisełce, w dzielnicy miasta Wisła (Wisła Czarne), na północno-zachodnich stokach Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim.   

© 2019 Apartamentywisla.eu. CMS Pro3W, wykonanie: Pro3W